Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.

Warsztaty Rodzinne „Lodowate Ferie” w EduParku

Start: 14 stycznia 2017 11:30

Miejsce: Edu Park

Adres: Trzy Lipy 3, Gdańsk  Mapy Google

Telefon: tel. (58) 739-61-47

Wiek dd: 4-12 lat

Koszt: 13 zł

www: http://edupark.gpnt.pl/artykul/ferie-z-eksperymentami-w-eduparku,363

Ponieważ zima lubi być kapryśna, postanowiliśmy zapewnić Wam w EduParku bardzo niską temperaturę taką, której nie powstydziliby się nawet mieszkańcy dalekiej Syberii. Do tego celu wykorzystamy suchy lód, czyli stały dwutlenek węgla o temperaturze -78,5°C. Zastanowimy się wspólnie czy lód w ogóle może być suchy i zrobimy serię zaskakujących eksperymentów. Sprawdzimy naukowe właściwości czerwonej kapusty, napełnimy baloniki zamglonym dwutlenkiem węgla i wytworzymy nietypowe, matowe bańki mydlane. Na koniec staniemy do rywalizacji w wyścigu eksplodującej piany.

 

Warsztaty Rodzinne „Lodowate Ferie”
odbywające się w ramach Ferii z Eksperymentami w EduParku:
Sobota 14.01.2017r. – godz. 10:00, 11:30 oraz 13:00

Dni Powszednie od 16 do 20.01.2017r. – godz. 13:00 oraz 14:30

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji!

 

Warsztaty oparte są na doświadczeniach i eksperymentach wykonywanych wspólnie z uczestnikami. Przeznaczone dla dzieci od 4 do 12 roku życia wraz z osobą dorosłą.

Koszt 60 min. warsztatów to 13zł od dziecka i 5zł od opiekuna (w cenę wliczony jest wstęp na wystawę interaktywną EduParku). Zniżka dla osób legitymujących się Kartą Dużej Rodziny – warsztaty 10zł od dziecka, opiekunowie bezpłatnie (wejście na wystawę interaktywną dodatkowo płatne 5zł od całej rodziny).

Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 58 739-61-47 lub email: biuro@edupark.gpnt.pl.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalna liczba dzieci potrzebna do utworzenia grupy warsztatowej dla osób indywidualnych wynosi 5.

Spędź tegoroczne ferie naprawdę kreatywnie! Na ten czas, wolny od zajęć szkolnych, EduPark przygotował warsztaty, które rozbudzą ciekawość przyszłych naukowców. Zaczniemy na chłodno dzięki eksperymentom z suchym lodem, czyli stałym dwutlenkiem węgla. W drugim tygodniu startujemy z warsztatami o doskonale znanych wynalazkach. Wykonane eksperymenty przypomną nam omawiane odkrycia, a przy okazji zabawy poznamy podstawowe prawa chemii. Serdecznie zapraszamy!!!

Jednocześnie zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej http://edupark.gpnt.pl/ i śledzenia najświeższych informacji na naszym profilu na Facebooku, bo oferta EduParku wciąż się rozrasta.

Miejsce warsztatów:
EduPark – Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego
ul. Trzy Lipy 3 budynek C; 80-172 Gdańsk; Email: biuro@edupark.gpnt.pl; Tel: +48 58 739-61-47

 

 

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.