Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
experyment

Wakacyjna przygoda z Experymentem!

Start: 26 sierpnia 2017 12:00

Miejsce: Centrum Nauki Experyment

Adres: Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia  Mapy Google

Koszt: 20 zł

www: experyment.gdynia.pl

Wakacyjna przygoda z Experymentem! Spotkanie z ratownikami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, warsztaty weekendowe, strefa relaksu z grami planszowymi i mnóstwo atrakcji również w ciągu tygodnia – Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza na ekscytujące wakacje, których tematem przewodnim będzie przygoda!

Dla mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz licznie odwiedzających region turystów z całej Polski, EXPERYMENT przygotował bogaty program wakacyjny. Nie zabraknie w nim atrakcji dla małych i dużych naukowców, rodzin z dziećmi, seniorów – każdego, kto przed lub po morskiej kąpieli w Bałtyku będzie miał ochotę wziąć udział w naukowej przygodzie!

I tak przez cały lipiec i sierpień, od wtorku do piątku edukatorzy EXPERYMENTU będą układać z Wami różnego typu ogniska, zachęcać do wspólnej zabawy z orientacji w terenie za pomocą kompasu czy gwiazdozbioru oraz uczyć praktycznego określenia odległości. Aktywności będą się odbywać od 10:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 17:00.

Z kolei w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę EXPERYMENT zaprasza Was do udziału w warsztatach w ramach weekendów tematycznych:

BEZPIECZNY WEEKEND NAD WODĄ
1-2 lipca, godz. 12.00-16.00
Udane wakacje to bezpieczne wakacje. Poprzez gry i zabawy zręcznościowe oraz w trakcie nauki udzielania pierwszej pomocy, edukatorzy EXPERYMENTU razem z ratownikami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pokażą Wam jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

ZIELONO MI – WEEKEND BOTANICZNY
22-23 lipca, godz. 12.00-16.00
12-13 sierpnia, godz. 12.00-16.00
W trakcie tych warsztatów nauczycie się jak rozpoznawać rośliny rosnące w Waszej okolicy i ich właściwości oraz jak prawidłowo i bezpiecznie usuwać kleszcze, na które możecie trafić w trakcie wakacyjnych wędrówek nie tylko po lesie.

ŁYK WODY – WEEKEND Z H2O
26-27 sierpnia, godz. 12.00-16.00
W ramach tych warsztatów EXPERYMENT zaplanował dla Was m.in. oglądanie planktonu pod mikroskopem, sprawdzanie wody przy pomocy różnorodnych testów, ale również naukę pierwszej pomocy oraz uwaga! – warsztaty plastyczne dla najmłodszych w trakcie których każdy będzie mógł wykonać telefon-przypominajkę z numerem 112.

 

Od wtorku do piątku, przez cały lipiec i sierpień będziecie również mogli skorzystać ze specjalnej strefy relaksu, w której do Waszej dyspozycji będą m.in. gry planszowe dla starszych i młodszych (godz. 11.00 – 17.00).

*Wstęp na wszystkie aktywności wakacyjne będzie dostępny w cenie biletu na wystawę stałą. Udział w nich nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Więcej informacji na experyment.gdynia.pl

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.