Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
teatr nadaje na witomino final 6 i 20 lipca

TEATR NADAJE NA WITOMINO- BEZPŁATNE POKAZY SPEKTAKLI

Start: 20 lipca 2017 13:00

Miejsce: Teatr Gdynia Główna

Adres: Plac Konstytucji 1, Gdynia  Mapy Google

Telefon: 58 351 15 12

Wiek dd: 0-100 lat

Koszt: Za darmo

www: www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

TEATR NADAJE NA WITOMINO-

BEZPŁATNE POKAZY SPEKTAKLI

 

 

Nie trzeba wielkiej sceny , drogich biletów i majestatycznie opadającej kurtyny, żeby tworzyć magię teatru. O tym przekonacie się już niebawem drodzy Mieszkańcy dzielnicy Witomino – Radiostacja! Wybrany przez Was projekt w konkursie „Przyjazna Dzielnica” pozwoli nam na zaprezentowanie czterech najlepszych spektakli z repertuaru Teatru Gdynia Główna! Spektakle dla dzieci i dorosłych na dwa dni zagoszczą na Waszych podwórkach i w dobrze Wam znanych wnętrzach. Zaproście na sztukę rodzinę i sąsiadów – wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny!

 

Harmonogram:

 

6 lipca 2017

13:00 Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym koniku

wg Pierre’a Gripariego, reżyseria: Ewa Ignaczak

Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk”, ul. Narcyzowa 1

 

21:00 Ścianananaświat

wg Sergea Kribusa, reżyseria: Ewa Ignaczak

plac / świetlica Vitava, ul. Widna 8

 

20 lipca 2017

13:00 Braciszek i Siostrzyczka

na podstawie baśni braci Grimm, reżyseria: Luba Zarembińska

Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk”, ul. Narcyzowa 1

 

21:00 Epitafium dla władzy

inspirowane myślą „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego, reżyseria: Ewa Ignaczak

plac / świetlica Vitava, ul. Widna 8

 

 

Partnerzy projektu: Rada dzielnicy Witomino Radiostacja, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bałtyk”, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Vitava, Szkoła Podstawowa nr. 35.

 

Projekt realizowany w ramach środków przyznanych z Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego w konkursie „Przyjazna Dzielnica”.

 

NA WSZYSTKIE POKAZY WSTĘP BEZPŁATNY!

 

 

Szersze opisy spektakli:

 

6 lipca (czwartek)

 

13:00 Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym koniku wg Pierre’a Gripariego, reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak

Teatr Stajnia Pegaza

Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk”, ul. Narcyzowa 1

 

„Odzyskam stracony czas i odnajdę to czego szukam”

 

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.

21:00 Ścianananaświatwg Sergea Kribusa, reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Wojciech Jaworski, Teatr Stajnia Pegaza

plac / świetlica Vitava, ul. Widna 8

 

„Klaskanie w ręce jest sztuką, żeby raz trafić trzeba wiele razy chybić”

 

Bohaterem tej opowieści jest dziesięcioletni Maurycy – „dla przyjaciół Momo” – sprzymierzeniec dzieci, który zabiera dorosłych w małą podróż wstecz, a raczej przeprowadzi mały rekonesans w umysłach milusińskich. W miarę trwania spektaklu orientujemy się, że centrum opowieści nie jest bynajmniej świat dzieci. Więcej nawet: jest to przedstawienie o nas, dorosłych, a punkt widzenia dziecka sprawia, że zarzuty w nim stawiane stają się bardziej czytelne i dobitne. Momo daje wykład i bije na alarm!

 

20 lipca (czwartek)

 

13:00 Braciszek i Siostrzyczka na podstawie baśni braci Grimm, reżyseria: Luba Zarembińska, obsada: Luba Zarembińska, Małgorzata Polakowska, Teatr Stacja Szamocin

Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk”, ul. Narcyzowa 1

„Żyli długo i szczęśliwie i jeśli nie umarli – to żyją do dziś”

 

Historia chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Jest to niezwykła opowieść pełna miłości i ukrytych niebezpieczeństw. Tajemnicę spektaklu skrywa wielka kolorowa skrzynia, to z niej wyłania się tytułowe rodzeństwo oraz inne postaci – cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci.

 

21:00 Epitafium dla władzyinspirowane myślą „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego, scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski, Teatr Gdynia Główna

plac / świetlica Vitava, ul. Widna 8

 

„A Wy kim jesteście, tymi czy tamtymi?”

 

Jedno z jego najbardziej znanych dzieł mistrza reportażu – „Cesarz”, stało się inspiracją do podjęcia teatralnego dialogu z zawartą w nim myślą. Uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy, niezwykle rzadko przenoszona na scenę zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.

 

 

 

Wiecej o projekcie:

Teatr Nadaje na Witomino to inicjatywa realizowana przez Radę Dzielnicy Witomino Radiostacja, Teatr Gdynia Główna i Szkołę Podstawową nr 35, których połączyła sympatia do teatru, chęć przygotowania twórczych warsztatów oraz wizja, że z ich pomocą można zintegrować mieszkańców Witomina.  Nasz projekt to więcej niż teatr. To platforma spotkania, pretekst do wyjścia z domu, poznanie siebie i najbliższego otoczenia z zupełnie innej perspektywy.

W ramach projektu zrealizujemy różnorodne formy działań teatralnych:

Miesięczne warsztaty metodą Teatru Forum dla osób dorosłych, zwieńczone spektaklem.  TF to interaktywna forma teatralna stworzona przez brazylijskiego praktyka dramy, pedagoga, reżysera oraz twórcę koncepcji Teatru Uciśnionych   Augusto Boal’a. To także metoda pracy z grupą z pogranicza teatru i edukacji egzystencjalnej. Przedstawienia realizowane metodą Teatru Forum, pozwalają widzom wpływać na przebieg zdarzeń, które oglądają, znajdować alternatywne rozwiązania sytuacji konfliktowych, zdobywać doświadczenie aktywnego wykazywania się własną inicjatywą. Poprzez teatr uczestnicy nabędą umiejętności potrzebnych do reagowania na przemoc, dyskryminację, niesprawiedliwość społeczną i inne trudności napotykane w życiu codziennym.

Warsztaty teatralne dla uczniów i ich rodziców oraz pedagogów Szkoły Podstawowej nr 35. Czteromiesięczne, regularne warsztaty teatralne, połączone z realizacją spektaklu pokoleniowego (dzieci, nauczyciele i rodzice) na zakończenie projektu. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym wszyscy razem bierzemy na siebie ciężar i odpowiedzialność za efekt końcowy. Głównym celem warsztatów jest lepsze poznanie się i dialog międzypokoleniowy. Warsztaty pozwolą uczestnikom poznać tajniki sztuki aktorskiej, poszerzyć swoją świadomość ciała, zintegrować się z uczestnikami, by w efekcie przełożyć to wszystko na akcję sceniczną. Finał, w postaci realizacji scenicznej, zaplanowany jest na uroczystość obchodów 50-lecia istnienia Szkoły.

Prezentacje spektakli Teatru Gdynia Główna. Projekt zakłada 6 prezentacji teatralnych (dla dzieci, młodzieży i dorosłych) w przestrzeniach nieteatralnych (w bibliotekach, świetlicach, gminnych klubach kultury), które staną się na ten moment artystycznie aktywne. Przy okazji prezentacji spektakli dla dorosłych,

widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami, zadać pytania o metody pracy i podzielić się swoimi wrażeniami. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy prezentacje teatralne, połączone z warsztatami animacyjnymi. Uczestnicy czynnie poznają na czym polega animacja (ożywianie) w teatrze lalkowym, a także inaczej spojrzą na świat otaczających ich przedmiotów. Wstęp na wszystkie pokazy będzie bezpłatny.

Projekt realizowany w ramach środków przyznanych z Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego w konkursie „Przyjazna Dzielnica”.

 

O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.teatrgdyniaglowna.pl oraz profilu www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

 

 

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.