Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
miniatury_marzec17_fot.MartaKąkel

O czym szumią drzewa we Wrzeszczu? Gdańskie Miniatury

Start: 27 kwietnia 2017 10:00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej

Adres: Długi Targ 39/40, Gdańsk

Wiek dd: 11-18 lat

Koszt: 0,0

O czym szumią drzewa we Wrzeszczu? Dowiedz się podczas spaceru Gdańskich Miniatur

Do tej pory uczestnicy i uczestniczki Gdańskich Miniatur odkrywali tajemnice gdańskich uliczek na Osieku, Głównym, Starym i Dolnym Mieście oraz na Starym Przedmieściu. W kwietniu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do Wrzeszcza na spacer szlakiem drzew. 27 kwietnia zapraszamy szkoły (obowiązują zapisy: miniatury@ikm.gda.pl).

- Tym razem dowiemy się, o czym szumią drzewa  we Wrzeszczu. Zaczniemy od ulicy Sobótki, zobaczymy świątynie z  XIX i XX wieku, poznamy historię kościoła św. Piotra i Pawła oraz obrzędy Nocy Świętojańskiej. Kolejny przystanek naszej wędrówki to ulica Akacjowa, przy, której znajduje się galeriowiec, najstarszy budynek tego typu w mieście. Następnie wybierzemy się na jedną z najdłuższych ulic w Gdańsku – Jaśkową Dolinę. To tu otworzono jeden z pierwszych Parków Miejskich w Europie. Zobaczymy Teatr Leśny i najdłużej funkcjonującą remizę strażacką w Gdańsku. Kwietniowy spacer zakończymy na ulicy Sosnowej – mówi Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

 27 kwietnia: „Tajemnice gdańskich uliczek – O czym szumią drzewa –  Wrzeszcz” – spacer dla dzieci i młodzieży

Godziny: 10.00, 11.30, 13.00

Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 19  kwietnia 2017 Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe (klasy V-VI) – szkoły ponadgimnazjalne. Spacery są bezpłatne i trwają około 1,5 godziny. Maksymalna ilość osób zgłaszanych: 30 Maksymalna ilość osób w grupie: 50.

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.

miniatury_marzec17_fot.MartaKąkel

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.