Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
Noc Bibliotek w Sopotece i Minitece

Noc Bibliotek w Sopotece i Minitece

Data: 3 czerwca 2017 18:00

Miejsce: Biblioteka Sopocka

Adres: Obrońców Westerplatte 16, Sopot

Telefon: 58 551 12 87

Wiek dd: 1-100 lat

Koszt: 0,0

Noc Bibliotek w Sopotece i Minitece

3 czerwca 2017

Ogólnopolska Noc Bibliotek na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Biblioteki Sopockiej. Podczas tegorocznej edycji, w sobotę 3 czerwca, nasze dwie najmłodsze filie – Miniteka i Sopoteka – połączą siły, co gwarantuje powodzenie wyjątkowej nocnej misji.

Czytelnicy, którzy śledzą nas w świecie wirtualnym, mają szansę wygrać znakomite powieści polskich i zagranicznych autorów. Wystarczy, że w prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe na Facebooku Sopoteki. Nie będzie to takie proste, bo jedyną naszą podpowiedzią będzie kilka zdań na temat treści książki lub wzmianka o jej twórcy.

Dla młodszych czytelników zaplanowaliśmy grę miejską inspirowaną „Miastem Śniących Książek” Waltera Moersa. Tym, którzy wezmą w niej udział, podróż z Sopoteki do Miniteki już nigdy nie wyda się taka, jak dawniej. Oprócz bardzo nietypowej postaci przewodnika, na uczestników gry czeka wiele atrakcji. Mogą się spodziewać zadań związanych nie tylko z literaturą. W ramach gry przewidujemy takie atrakcje, jak: podchody, zajęcia artystyczne, sesję czytania performatywnego oraz słodki poczęstunek. Na tę jedną noc ogród Miniteki zmieni się w Księgogród. Każdy młody  poszukiwacz skarbów będzie miał szansę stać się spełnionym odkrywcą. Nie lada atrakcją będzie również Poddasze Niebezpiecznych Książek i postać tajemniczego Króla Cieni. A to wszystko rozpoczniemy punktualnie o 17.00 w Sopotece.

Pomyśleliśmy również o tych, którzy są spragnieni wrażeń artystycznych. O godzinie 18.00 w Sopotece  odbędzie się wyjątkowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Jana Ulatowskiego. Artysta zaprezentuje nam utwory Ernesta Brylla w swojej autorskiej aranżacji.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas seria wydarzeń, których przegapić po prostu nie można. Serdecznie zapraszamy!

Spędźcie Noc Bibliotek z Biblioteką Sopocką!

Noc Bibliotek w Sopotece i Minitece

 

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.