Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
images

KONCERT FAMILIJNY – MUZYKA FILMOWA DISNEYA – FILHARMONIA BAŁTYCKA

Start: 7 maja 2017 12:00

Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka

Adres: Ołowianka 1, Gdańsk  Mapy Google

Telefon: 58 320 62 50

Wiek dd: 0-100 lat

Koszt: od 16 zł

www: https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-familijny-muzyka-filmowa-disneya-29760

Koncert jest połączeniem wykonywanej na żywo muzyki symfonicznej do najpiękniejszych filmów Disneya. Widzowie wyruszą w muzyczną podróż z bohaterami takich filmów, jak: ,,Alladyn”, ,,Piękna i bestia’’,, Król Lew’’.
Koncert połączony będzie z projekcją „Orkiestrownika”, filmu poświęconego instrumentom orkiestry symfonicznej.
„Orkiestrownik” to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Wszystko w formie unikatowej aplikacji multimedialnej, dostępnej
od 15 września na smartfony i tablety. Najważniejszą częścią „Orkiestrownika” jest „Wirtualna orkiestra”, której rdzeń tworzy wielokanałowe nagranie Bolera Maurice’a Ravela, porywającego i znanego wszystkim utworu, w którym wszystkie instrumenty orkiestry mogą zalśnić pełnym blaskiem. Dzięki aplikacji można śledzić takt po takcie cały utwór, zarówno w widoku dynamicznej partytury, jak i graficznego schematu czy migającej mapy instrumentów. Można obserwować grę orkiestry i symultanicznie – pracę dyrygenta. Jedno kliknięcie wystarczy, by posłuchać dowolnego instrumentu i zobaczyć, jak muzyk na nim gra lub jak długo czeka, aż nadejdzie ten właściwy moment.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.