Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
PPP_8974.jpg.580x386_q85

Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!

Start: 21 czerwca 2017 09:00

Miejsce: Miejski Teatr Miniatura

Adres: Grunwaldzka 16, Gdańsk Wrzeszcz

Wiek dd: 4-100 lat

Koszt: Od 18 zł

Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!

Scena Kameralna, bilety: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy

21 czerwca 2017 (środa), godz. 9.00

na motywach baśni „Jaś i Małgosia” braci Grimm

scenariusz: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka
reżyseria: zespół
scenografia: Andrzej Żak
lalki i maski: Agata Żukiewicz
muzyka: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka
obsada: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Andrzej Żak

Premiera: 29 stycznia 2017
Scena Kameralna Teatru Miniatura

Dla dzieci od 4 lat.

Współpraca

straz_miejska_logo100px.jpg

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze?

„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Teatru Miniatura – Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki – przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązuje do znanej baśni braci Grimm, ucząc dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności.

Stałym elementem kończącym każdy pokaz spektaklu będzie spotkanie z pedagogiem z gdańskiej Straży Miejskiej. Umundurowany funkcjonariusz porozmawia z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Odnosząc się do konkretnych scen przedstawienia, przypomni najmłodszym, jak powinni się zachować, gdy zaczepia ich obca osoba, co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz o czym trzeba pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku mają duże doświadczenie w przekazywaniu maluchom wiedzy o bezpieczeństwie. Od lat realizują w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych liczne programy profilaktyczne (m.in. „Bezpieczne dzieciństwo”, „Postępowanie ze zwierzętami” oraz „Autochodzik – bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla najmłodszych”). Jednak na deskach profesjonalnego teatru jest to ich debiut.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.