Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
fes

Festiwal Baltic Souvenir

Start: 1 lipca 2017 16:00

Miejsce: Molo w Sopocie

Adres: , Sopot  Mapy Google

Wiek dd: 0-100 lat

Koszt: Za darmo

www: https://www.facebook.com/events/2148909692001947/

1 i 2 lipca w sopockiej Muszli Koncertowej odbędzie się Festiwal Baltic Souvenir! Jest to wydarzenie skierowane do rodziców z dziećmi, a także dzieci w wieku szkolnym przebywających na wakacyjnych obozach w Trójmieście.

Festiwal Baltic Souvenir to przegląd produkcji o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych skierowany do najmłodszych odbiorców i ich rodzin. Repertuar festiwalu zawiera pozycje, które są syntezą dwóch dziedzin sztuki: muzyki i teatru. Na scenie wystąpią profesjonalni muzycy z Trójmiasta w składzie symfonicznym i kameralnym, aktorzy, dyrygent i solistka.

Pierwszego dnia odbędzie się wydarzenie pt. „Śpiewająca Lokomotywa”! Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima w znakomitej oprawie muzycznej i aktorskiej to widowisko dla całych rodzin. Poezja Tuwima bawi, edukuje i wychowuje kolejne pokolenia tym razem w formie koncertu. Bajkowe kostiumy wraz z niecodziennymi rekwizytami tworzą wspaniałe tło dla słowno-muzycznych zmagań.

Wśród wykonawców usłyszą Państwo wyłonionych w drodze castingu aktorów: Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską, Bogdana Smagackiego oraz Bajkową Orkiestrę Symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, z koncertmistrzem – Natalią Walewską. Całość prowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w rolę śpiewającego dyrygenta.

Drugiego dnia festiwalu w Muszli Koncertowej odbędzie się letnia odsłona popularnego widowiska muzyczno-teatralnego z cyklu „Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku dla dzieci”: „Vivaldi na wakacjach”. Jest to interaktywny koncert z udziałem aktorów i muzyków, w którym sam Vivaldi pod postacią teatralnej lalki na oczach słuchaczy tworzy swoje wiekopomne dzieło snując przy tym pełne humoru opowieści. W sposób łatwy i przyjemny wprowadza odbiorców w świat własnej muzyki. Dodatkową atrakcją koncertu są piosenki oparte na motywach „Czterech Pór Roku” – kompozycje Piotra Salabera do słów Mariusza Trzaski.

Po każdym z koncertów odbędą się warsztaty tematycznie związane z danym widowiskiem z udziałem występujących w nim aktorów, muzyków, twórców.

PROGRAM

Sobota, 1 lipca

16:00 Inauguracja Festiwalu
16:30 Koncert „Śpiewająca Lokomotywa”
17:45 Warsztaty z aktorami
- Konkursy
- Zabawy
19:00 Zakończenie imprezy

Niedziela, 2 lipca 2017

16:00 Animacje na scenie
16:30 Koncert „Vivaldi na wakacjach”
17:30 Warsztaty z aktorami
- Konkursy
- Zabawy
19:00 Zakończenie Festiwalu

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.