Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
Sea-Vector

Fasolka, Szczypiorek i Śledź – Teatr na plaży

Start: 30 kwietnia 2017 12:00

Miejsce: Teatr na plaży

Adres: al. Mamuszki 2, Sopot  Mapy Google

Telefon: 58 555 22 34

Wiek dd: 0-100 lat

Koszt: 20 zł

www: http://www.teatrnaplazy.pl/wydarzenie/fasolka-szczypiorek-i-sledz-5/?instance_id=1940

FASOLKA, SZCZYPIOREK I ŚLEDŹ – komedia wierszem, autorstwa Beaty Szreder, dla dzieci i dorosłych. Rzecz o tym, jak dobrze być dzieckiem i „nie poganiać” teraźniejszości, a więc nie spieszyć się do bycia dorosłym. Walory edukacyjne: teatralna bajka w bajce pod hasłem: „zabawa w teatr” oraz przybliżenie najmłodszym widzom fauny i flory Morza Bałtyckiego. Akcja utworu rozgrywa się na malowniczej sopockiej plaży. Oprócz tytułowych bohaterów, ważną postacią jest Neptun – obecny duchem i ciałem podczas całego spektaklu. Fasolka ze Szczypiorkiem realizują bajkę w formie przedstawienia teatralnego, którą napisał nie kto inny jak sam Neptun. Dlaczego król mórz i oceanów wyznaczył im takie zadanie? Otóż dlatego właśnie, że zanadto spieszyli się do dorosłości, do bycia KIMŚ, cokolwiek miałoby to znaczyć. Fasolka ze Szczypiorkiem wcielają się zatem w postacie neptunowej bajki – dorosłych: Śledzia Srebrzystego, Sardynkę z rodziny śledziowatych, Flądrę i Ośmiornicę. Spełniają w ten sposób, pośrednio, swoje marzenie o byciu dorosłym. Jednakże, jak to z marzeniami bywa, ich realizacja (na szczęście bezpieczna – tak to zaaranżował mądry i dobrotliwy Neptun) przynosi w efekcie skutek odwrotny od tego wyobrażonego. Fasolka ze Szczypiorkiem, stykając się w teatralnej formie z dorosłością, z jej wybranymi problemami, dochodzą do wniosku, że jednak warto pozostać w tym miejscu, w którym się jest. Bycie dzieckiem, bycie sobą to najpiękniejsza rzeczywistość. Marzenia naszych bohaterów niech pozostaną marzeniami – bo w końcu na tym polega ich urok. Wszystko w ramach humorystycznych perypetii.

FASOLKA, SZCZYPIOREK i ŚLEDŹ w autorskiej interpretacji scenicznej Beaty Szreder to kontynuacja „Fasolki Polki i Szczypiorka Florka” tejże autorki (Premiera: 2014 Teatr na Plaży)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.