Ta strona do działania wymaga aktywnej obsługi JavaScript w przeglądarce. Inaczej nie możesz jej przeglądać. Włącz JavaScript w przeglądarce, bądź zaktualizuj ją do nowszej wersji.

Zaloguj się.


Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się
Wydarzenie minęło.
teatr nadaje na witomino- header

Spektakl międzypokoleniowy „Była sobie szkoła”

Data: 27 maja 2017 13:00

Miejsce: Teatr Gdynia Główna

Adres: Plac Konstytucji 1, Gdynia

Telefon: 58 351 15 12

Wiek dd: 7-100 lat

Koszt: 0,0

Spektakl międzypokoleniowy „Była sobie szkoła”

Spektakl odbędzie się 27 maja o godz. 13 w Szkole Podstawowej nr. 35 w Gdyni ul. Uczniowska 1. WSTĘP BEZPŁATNY.

Przedstawienie teatralne zostało wykreowane wraz z nauczycielami, rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni. Podczas trzech miesięcy pracy zarówno dzieci, jak i dorośli pogłębiali swoje umiejętności aktorskie, jak również tworzyli spektakl, którego inspiracją są wspomnienia pracowników i absolwentów szkoły. Przypalone mleko, sprawdzanie tarcz, jednokierunkowy ruch po szkolnych schodach pojawiają się w scenkach, które przywołują dwie metaforyczne bohaterki: Edukacja i Dyscyplina. Przy okazji spierają się o to, jakie powinny przyświecać ideały procesowi nauczania i wychowania kolejnych pokoleń.

Spektakl jest przygotowywany przez grupę osiemnastu osób – od sześciolatków po czterdziestolatków, pod artystycznym przewodnictwem reżyserki Idy Bocian i asystującego jej Jackowi Pankowi z Teatru Gdynia Główna. W role dorosłych wcielają się dzieci, a w część ról uczniów także dorośli. Wartka akcja, zabawne dialogi, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz nuta refleksji nie pozwalają nawet przez chwilę nudzić się widzowi!

teatr nadaje na witomino- header

 

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.